GC TASARIM BASKI

 

GC TASARIM Baskı , kağıt ve Pvc üzerine baskılı tüm matbaa ve promosyon ürünlerinin ofset üretimini yapan, BLOKNOT , KATALOG , dergi , kitap ve KARTON ÇANTA konusunda uzmanlaşmış, son yılların önde gelen matbaa firmasıdır.

 

Amerikan Servis ve Ürün kutularınız gibi ürünlerde taklit edilmesi zor baskılarınızı titizlikle üreten, kitap ve dergi gibi çok sayfalı ürünlerinizde uygun fiyatlı kaliteli ürünler sunan bir matbaa firmasıdır.

Cepli Dosya Nedir ?

cepli dosya basımı
 

Cepli Dosya Nedir ?

 
Cepli Dosya,kullanım açısından kolay ve pratik olan diğer adıyla sunum dosyası şirketlerin ve firmaların tanıtımlarında , sunumlarında vb. gibi çoğu yerde kullanmayı tercih ettikleri kartondan oluşan yardımcı baskı birimidir. Cepli dosya sayesinde firma ile müşteri arasında kolay bir iletişim sağlamasında önemli rol oynar. Ayrıca cepli dosya farklı alanlarda farklı amaçlarda kullanılabilir. Cepli dosya basımı kaliteli ve ucuza yaptırmak için bir matbaa ile anlaşma yapılmalısı gerekir

 

Cepli Dosyanın Önemi

 
Şirketlerin ve firmaların yaptıkları işi daha iyi anlaşılmasını sağlamada ve şirketin kurumsallaşma yönünde yardım eder. Müşterinin net bir şekilde anlaması ve üzerinde etki bırakma konusunda cepli dosyaların önemi büyüktür. Sunulacak veya tanıtılacak olan işin daha resmi ve kurumsal görünmesi açısından kolaylıkta sağlamaktadır. Rekabet içinden olduğunuz diğer firmalar veya şirketler arasında sizin konumunuzu ve kalitenizi yükseltmenizde yardımcı olur. Bunu yanında diğer firmaların veya şirketlerin müşterilerini kazanma oranı bir hayli yüksek olur.

 

Cepli Dosya Baskısı Nasıl Yapılır ?

 
Cepli dosya basımı hazırlarken iç bölümünde bulunan cepli bölmesine kartvizit koyulabilme, evrak yerleştirebilme, CD yerleştirme gibi bu eşyaların veya materyallerin düşmemesi sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Cepli dosya basımında kaliteli malzemelerin kullanılmasıda önemlidir. Müşterinin isteğine veya tercihine bağlı olarak ön yüzüne baskı özel baskı yapılabilir. Müşteri eğer sunum dosyasının ön yüzüne yapılan tasarımını iç kısımada talep ederse bu durum tasarımın maliyetinin artmasına neden olmaktadır.
 

Cepli Dosyanın Kullanım Alanları

 
Cepli dosyanın kullanım alanları oldukça geniştir. Bunlara birkaç örnek verelim; holdingler, şirketler, bankalar, hastaneler, avukatlar, mimarlık firmaları vb. gibi sektörlerde kullanılmaktadır. Sunum dosyası fuar gibi organizasyonlarda tercih edilen reklam aracıdır.
 
Cepli Dosya Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
– Renk Uyumu

Sunum dosyaları tasarımlarında renk uyumu oldukça önemlidir. Sunum yaparken renklerin uyumsuzluğu kötü bir sunum ve imaj yaratır. Renk uyumunun sağlanmasına dikkat edin
 
– Kaliteli Kağıta Basım

Sunum dosyası basımında en büyük hata düşük kaliteli kağıda basım yapmaktır. Baskının daha kaliteli olması için daha kalın ve daha dayanıklı bir kağıda basılması gerekir. Kaliteli kağıda bastığınıza emin olun.
 
– Kısa ve Öz Olması

Tasarımınızın gereksiz yere çok fazla görsel ve yazılı metinler doldurulmaması gerekir. Fazla olması müşterilerin gözünde olumsuz bir etki bırakacaktır. Kısa ve öz olmasına dikkat edin.
 
– Yaratıcı Olmak

Cepli dosyayı hazırlarken olabildiğince yaratıcı olmaya çalışın. Yaratıcı olmak diğer müşterilerin dikkatini çekerek sizin çalışmanızı ön plana çıkarır.

 

Cepli Dosya Siparişi Hakkında Bilgiler
 
– Kaç tane cepli dosya baskısı olacağı
 
– Selefon kaplama olup olmaması
 
– Cepli dosyanın ebatı
 
– Kaç renk baskı olacağı
 
– Sunum dosyası için kullanılacak kağıt gramajı
 
Baskı Sonrasında İsteğe Bağlı Uygulanan İşçilikler;
 
– Cep bölümüne baskı uygulamak
 
– Mat ya da parlak selefon kaplama
 
– Lak
 
– Gofre
 
– Varak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir