GC TASARIM BASKI

 

GC TASARIM Baskı , kağıt ve Pvc üzerine baskılı tüm matbaa ve promosyon ürünlerinin ofset üretimini yapan, BLOKNOT , KATALOG , dergi , kitap ve KARTON ÇANTA konusunda uzmanlaşmış, son yılların önde gelen matbaa firmasıdır.

 

Amerikan Servis ve Ürün kutularınız gibi ürünlerde taklit edilmesi zor baskılarınızı titizlikle üreten, kitap ve dergi gibi çok sayfalı ürünlerinizde uygun fiyatlı kaliteli ürünler sunan bir matbaa firmasıdır.

Fatura Basımı

fatura basımı

 
Fatura Çeşitlerinin Baskısı İçin Gereken Bilgiler Nelerdir?

 

Fatura; birçok işletme, kurum ve kuruluş tarafından kullanılan, verilen hizmetin kaşılığında borç tutarının gösterildiği bir belgedir. Fatura kesme işlemini her kuruluş yapabilir ancak fatura baskıları yalnızca belirli matbaalar tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Fatura Çeşitleri Nelerdir?

 

Faturalar yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sebeple farklı ölçülere ve amaçlara hizmet etmek için çeşitlere ayrılmıştır. Bir faturadan her işlemin yapılması beklenemeyeceği için kurum ve kuruluşlar birden fazla fatura çeşidinden yararlanabilir. Fatura çeşitleri kullanım amacına göre isimlendirilmiş ve kullanım kolaylığı açısından basit şekilde dizayn edilmiştir.

 

Fatura çeşitleri A4, A5, A6 faturalar; irsaliyeli fatura, sürekli form, 3’lü A4 e-ticaret faturaları, sevk irsaliyesi ve gider makbuzu olarak 8 farklı çeşitte bulunur. Kullanım amacına, gerekliliklere göre kullanılmak istenen fatura çeşitleri ve fatura fiyatları değişebilmektedir. Fatura fiyatları matbaalar tarafından belirlenmektedir.

 

Fatura Nasıl Bastırılır?

 

Fatura, devlet tarafından kontrolleri yapılan resmi bir evraktır. Bu sebeple fatura basımı her kurum tarafından gerçekleştirilemez, Maliye Bakanlığı tarafından onay verilen yerlerde fatura baskısı yapılır.

 

Fatura baskısı için gereken bilgiler sağlandıktan sonra fatura fiyatları ödenerek satın alım işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Kullanılan faturaların düzenlenmesine ve saklanmasına dikkat edilmesi gerekir. Fatura bastırma işlemi kurumun veya kişinin ihtiyacına göre sürekli tekrarlanabilecek bir işlemdir.

 

Faturada Bulunması Gereken Bilgiler Nelerdir?

 

Fatura baskısı yapılan matbaalar genellikle kendi standartlarına göre fatura basımı gerçekleştirir. Kişilerin ve kurumların faturayı özelleştirmek istemesiyle üzerinde bulunan bilgilerde değişiklikler yapılabilir. Matbaanın istediği tüm bilgilerin faturada bulunması şarttır.

 

Fatura basımı esnasında fatura üstünde yer alması gereken bilgiler bulunur. Bu bilgiler genel olarak fatura ibaresi, düzenlenme tarihi, seri numarası, sıra numarası, noter tasdik mührü, fatura düzenleyen kişinin ismidir. Ayrıca malın türü, adı, miktarı ve fiyatıyla birlikte; mal teslim tarihi, irsaliye numarası, kaşe ve imza da yer almaktadır.

 

Faturanın Fotokopisi Geçerli Sayılır mı?

 

Faturalar genellikle tek nüsha halinde olmaz, 2 veya 3 kağıt şeklinde olur. Bir faturanın aslı zarar gördüğünde, kaybolduğunda veya bulunamadığında o faturanın çekilmiş fotokopisi geçerli olmaz. 2. veya 3. kağıttan alınan alınan örneğin üzerine aslı gibi olduğunu bildiren kaşenin basılmasıyla yetkili kişilerin imzalanması gerekir.
 

FATURA BASIMI

 
Matbaacılık alanında hizmet veren bir firma olarak pek çok firmaya kartvizit, el ilanı, broşür, katalog, düğün davetiyesi, sünnet davetiyesi, yolcu bileti basımı gibi birçok alanda çeşitli seçenekler sunmaktayız. Onların istedikleri kalitede ve zamanda işleri tamamlamak firmamızca oldukça önemsediğimiz bir durumdur. Bu nedenle firmalardan istedikleri, ihtiyaç duydukları ürünlerin tasarımlarında kullanmamızı istedikleri renkleri, kullanılacak logoyu, eğer hazır logo yoksa nasıl bir tasarım istediklerine dair bilgileri eksiksiz olarak vermelerini istemekteyiz. Böylelikle işleri daha kısa sürede müşterilerimizin talepleri doğrultusunda tamamlamamız mümkün olmaktadır. Bu hizmetlerin dışında matbaamızda dergi basımı da yapılmakta ancak alışveriş sektöründe hizmet veren firmalar için daha da önemli olan fatura basımı matbaamızda gerçekleşmektedir.
 

Fatura Baskısı Yaptırabilmek İçin Gerekli Evraklar

 
Ücretsiz tasarım hazırlayan firmamızın sizlerden bilgi amaçlı olarak istediği evraklar aşağıdaki gibidir.
 

  • Şirketin logosu, (Kaç renk olduğu)
  • Şirketin ünvan ve maliye bilgileri, (İmza sirküleri, Kimlik Fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi )
  • Şirketin nasıl bir tasarım örneği istediği, (A4 ebat fatura, A5 ebat fatura, irsaliyeli fatura, lazer çıktı fatura, Sürekli Form Fatura, Gider Makbuzu, Tediye Fişi gibi.)
  • Onay verirken tasarımlara dikkatlice bakılıp “onay veriyorum” yazısı yada tarafımıza mail atmaları yeterli olacaktır.

 
Firmamızın diğer firmalar için fatura basımı gerçekleştirebilmesi bazı evrakların firmamıza ibrazı ile olmaktadır. Gerçek şahısların ya da tüzel kişilerin gerekli belgelerle firmamıza gelerek baskı yaptırmak istediklerini bildirmeleri halinde istedikleri faturanın tasarımını yaparak baskısını gerçekleştirmekteyiz. Gerçek şahısların bu işlemi yaptırabilmesi için nüfus cüzdanı fotokopisini, tüzel kişilerin bu işlemi yaptırmak için şirkete dair imza sirküleri fotokopisini firmamıza beyan etmeleri gerekmektedir. Bu belgelerin tamamlanması akabinde istediğiniz formda faturanın basımı yapılmaktadır. Maliye ile anlaşmalı firmamızca gerçekleştirilen bu işlem maliye ile anlaşması olmayan matbaalarda gerçekleştirilememektedir.
 
Kalite, dürüstlük, iyi zaman yönetimi, taleplerinize uygun seçeneklerle en doğru cevabı bulabilme… Bu özelliklerin hepsini firmamızda bulabilir, kendinize uygun tasarım ile istediğiniz baskıyı alabilirsiniz!
 

Fatura Baskı Fiyatları

 
Firmamızın uygun fiyatlarından yararlanmak için bize istemiş olduğunuz ebatlarda ve logonuzun faturanıza kaç renk olacağından detaylı bilgileri verdikten sonra basım öncesi demo çalışmasını sizlere sunar sunmaz en uygun fiyatları vermiş olacağız. Minimum 5 cilt olmak üzere isteğinizi cilt baskı yaptırabilirsiniz.
 
Takribi fiyat vermemizi isterseniz;
 
5 Cilt A4 Fatura 2 Renk Fatura 180 TL + KDV şeklindedir.

10 Cilt A4 Fatura 2 Renk Fatura 230 TL + KDV şeklindedir.

Sürekli Form Fatura 1000 Adet 2 Renk 1+2 Nüsha 350 TL + KDV’dir.

İrsaliyeli Sürekli Form Fatura 1000 Adet 2 Renk 1+3 Nüsha 380 TL + KDV’dir.

Tahsilat Makbuzu  5 cilt A5 2 renk 150 TL + KDV’dir.
 
Firma olarak size kaliteli hizmet sunabilmek için matbaa teknolojisinde yaşanan gelişmeleri de yakından takip etmekte, ihtiyaçlarınıza işe yarar çözümler bulmak için elimizden geleni yapmaktayız. İstenilen evrakların basılıp zamanında teslim edilmesine oldukça fazla önem vermekteyiz. Müşterilerini mağdur etmemek için hem talepleri göz önünde bulundurarak hem de istenilen zamanda teslimi gerçekleştirerek işlerinizin istediğiniz gibi yürümesinde size yardımcı olmaktayız. Özellikle alışveriş sektöründe hizmet veren firmalar için fatura basımı oldukça fazla önem arz eder. Bu durumun bilincinde hareket eden firmamız hiçbir firmanın müşterilerine karşı mağduriyet yaşamasını istemez. Bu nedenle talep edilen işler, verilen zamana kadar ve istenilen şekilde teslim edilmiş olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir