GC TASARIM BASKI

 

GC TASARIM Baskı , kağıt ve Pvc üzerine baskılı tüm matbaa ve promosyon ürünlerinin ofset üretimini yapan, BLOKNOT , KATALOG , dergi , kitap ve KARTON ÇANTA konusunda uzmanlaşmış, son yılların önde gelen matbaa firmasıdır.

 

Amerikan Servis ve Ürün kutularınız gibi ürünlerde taklit edilmesi zor baskılarınızı titizlikle üreten, kitap ve dergi gibi çok sayfalı ürünlerinizde uygun fiyatlı kaliteli ürünler sunan bir matbaa firmasıdır.

Karton Çanta Nedir
kartoncantaimalati
Günümüzde Karton Çantalar, firmalar tarafından ,isteğe göre dikey ya da yatay tercih edilen, isteğe bağlı olarak değişik şekillerde baskıya alınarak müşterilerin beğenilerine göre  değişim göstermektedir. Genellikle kuyumcular, hediyelik eşya mağazaları, giyim, kozmetik, saat, fuar, avm firmaları, hastaneler, eğitim kurumları, hatta  ve hatta fuarlarda tanıtım sektörleri şirketlerinde kullanılmaktadır. Karton çantalar, üzerinde ki reklam logoları sayesinde firmalar için reklam ve tanıtım amaçlı olmaktadır.
Karton Çanta Baskılarında Uygulanan İşlemler 
Varak baskı (altın, gümüş, yaldız vs. isteğe göre yapılabilmektedir.)
Gofre (logolara yaza yazı yerine kabartma uygulaması)
Kısmi lak (Tasarım olan bölüme bölgesel parlaklık)
Gren
Selefon kaplama (İsteğe göre Mat yada Parlak selefon)
Vernik – Termo lak (Mat ya da parlak şeklinde yapılabilmektedir.)
Karton Çantalarda Kullanılan Karton Türleri Nelerdir?
Amerikan Bristol Kağıt; Karton çantalarda firmalar tarafından en çok tercih edilen karton türüdür. Amerikan Bristol kağıtlar 110gr üzerinden başlamak üzere 400 gram’a kadar piyasada bulunmaktadır.  Bir tarafı mat diğer tarafı parlak olan bu kağıtların, dayanıklılığı yüksek olan bir karton türü olması sebebiyle tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.. Sert olması, ön ve arka tarafının beyaz oluşu sebebiyle matbaalar tarafından da oldukça kullanılan ve de çokça basımı yapıldığı için tercih edilirler.
Geri dönüşümlü kraft karton kullanılmasının sebebi ise; Geri dönüşümle elde edilen, maliyet bakımından düşük olan, gri renkli bir karton çeşididir ve geri dönüşüme karşı tekrardan üretilebildiği için kullanılmaktadır.
Kuşe karton; Mat ve parlak olmak üzere 2 türe ayrılan karton çeşididir. Genellikle Parlak selefon ve Mat selefon denilmektedir.
Kroma kartonlar; Maliyeti düşük ve en hesaplı uygun ve ekonomik karton çeşididir. Baskı yüzeyi beyaz, içe gelen kısmının gri oluşu sebebiyle maliyet oldukça düşüktür ve firmalar açısından çokça kullanılmaktadır.
Prestiji yüksek firmaların yoğun olarak kullandığı karton çantalar, şirkete hem ücretsiz reklamının yapılmasını sağlıyor hem de müşterilerine aldıkları ürünü poşet yerine lüks karton çantalarda taşımalarını sağlayıp kaliteli hizmet ve müşterileri açısından güzel bir imaj bırakmış olmaktadır.. Kadınlar tarafından uzun yıllar saklanan bu çantalar, kimileri için hatıra kimileri içinse lüks olmanın bir sembolü olarak görülüyor. Kadınlarımızın genellikle örgü işlerinde de kullandığı çantalar günümüzdeki karton yada bez çantalara örnektir.  Karton çantalar, poşetlere göre daha pahalıdır ve maliyet açısından biraz da olsa fark yaratmaktadır.. Poşetler doğaya karıştıklarında uzun yıllar kaybolmamakta ve 1000 yılı aşkın süre de toprak altında varlığını sürdürebilmektir. Bu sebeple çevremize uzun yıllar zarar vermiş olmamızdan ötürü, sağlığımız açısından da tehlikeli olmaktadır.
Çevreyi kirleten poşetler yerine, geri dönüşümü sağlanabilen ve atık kağıtlardan yapılmış tekrardan üretilebilen, çevre dostu kağıt çantaları kullanmak, çevre temizliği açısından oldukça yararlıdır ve faydalıdır. Kağıt çantalar %100 makine tarafından seri imalatı söz konusu değildir, %50 makine ve %50 insan gücü ile üretilmektedir. Hazırlanan tasarımlar genellikle basıldıktan sonra işçilik olan yeri ve kesim işlemi olan bölgelerde sadece makineye göre direk imalatı yapılan bir ürün değildir. İnsan gücüne de ihtiyacı olan karton çantalarda emek konusu oldukça önemlidir. Karton çantalar üzerinde firmanın amblemi ve satışını yaptığı ürünlere yaza özel yazı yazılacaksa orda ki kısımlara  yer verilmektedir. Karton çantalarda kullanılan kağıt, çantadan çantaya değişiklik gösterir. Alınan kağıt çantanın, kalın kağıttan yapılması, çantanın kalitesini arttırır. Amerikan Bristol  cinsi kağıtlar, kağıt çanta yapımına olukça elverişlidir ve bu kağıt ile yapılan çantanın ağırlığı 230 gram’dır. Tercihe göre değişim de olmaktadır.
GC Tasarım Matbaa firması olarak karton çanta imalatçısı olduğumuz için fiyatlarımız diğer firmalara göre daha uygundur ve ekonomik olarak kaliteli ve sağlamdır . Bu konularda bizden bilgi alıp fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

 

Karton Çanta Fiyatları

 

Karton Çanta 210Gr. Bristol Parlak Selefonlu
Adet Ölçü (En x Boy x Körük) Fiyat
2000 23x37x10 cm 1700 TL

 

Karton Çanta 210Gr. Bristol Mat Selefonlu
Adet Ölçü (En x Boy x Körük) Fiyat
2000 23x37x10 cm 1750 TL

 

Karton Çanta 190Gr. Kraft – Selefonsuz
Adet Ölçü (En x Boy x Körük) Fiyat
2000 23x37x10 cm 1300 TL

 

Karton Çanta 120Gr. 1.Hamur Selefonsuz Kağıt İp
Adet Ölçü (En x Boy x Körük) Fiyat
2000 23x37x10 cm 1250 TL
Karton Çanta 120Gr. Kraft Selefonsuz Kağıt İp
Adet Ölçü (En x Boy x Körük) Fiyat
2000 23x37x10 cm 1100 TL

 

  • Ürünlere KDV Dahil Değildir.
  • Sipariş için 0532 170 31 24 yada info@gctasarim mail adresine yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir