GC TASARIM BASKI

 

GC TASARIM Baskı , kağıt ve Pvc üzerine baskılı tüm matbaa ve promosyon ürünlerinin ofset üretimini yapan, BLOKNOT , KATALOG , dergi , kitap ve KARTON ÇANTA konusunda uzmanlaşmış, son yılların önde gelen matbaa firmasıdır.

 

Amerikan Servis ve Ürün kutularınız gibi ürünlerde taklit edilmesi zor baskılarınızı titizlikle üreten, kitap ve dergi gibi çok sayfalı ürünlerinizde uygun fiyatlı kaliteli ürünler sunan bir matbaa firmasıdır.

Matbaa Nedir

Okuduğumuz veya gördüğümüz tüm yazılı metinlerin veya görüntülerin kağıt üzerine basılması işleminin yapılması ve çoğaltılması işidir. Matbaa’nın insanlar tarafından kullanımı çok eski yıllara kadar gitmektedir. Ağaçların oyulması tekniği ile ilk olarak Uzakdoğu’da Çinliler tarafından kullanılan ve bu kullanımla birlikte üretilen ilk gazete ms. 700 yılında Çin’de üretilmiş ve imparatorluğun emriyle kutsal metinler çoğaltılarak dağıtımı yapılmıştır. Sonrasında kullanımı diğer milletler vasıtasıyla Araplara kadar gelmiştir. Avrupa’da kullanımı İslam dünyasından kumaş baskılı olarak gitmiş ve öylece kullanılmaya başlanmıştır. 15. Yüzyılda matbaanın Avrupa’daki üssü haline gelen Hollanda farklı basım teknikleri üretilmiş ve kullanılmaya başlamıştır. 1430 yılına gelindiğinde ise tek tek harf baskısına geçilmiş olup tahta kalıplar kullanılmaya başlamıştır. Matbaanın gelişiminde çok önemli olan metal harf tekniği ise 1450 yılında Almanya’da denenmiştir.

matbaa basımı

matbaa baskı fiyatları

Matbaanın gelişiminde etkili olan sanayi devriminden sonra matbaanın hızını ve tekniğini baştan sona dizanynı yapılmış ve seri baskı yapabilen makineler ortaya çıkmıştır. Hem kaliteli baskı yapabilen hem de malzemeden tasarruf yaparak maliyetleri aşağı çeken yeni sistemlerle birlikte matbaa tekniği tüm dünyada kullanılmaya başlanmıştır. Modern matbaacılık bu yollardan geçerek 20. Yüzyılın sonlarında böylece modern yapıya ulaşarak bütün insanlara hizmet verebilen bir sistem halini almıştır. Tabii olarak matbaanın bu gelişimi sırasında çeşitli imparatorluklarda bulunan bu işlerle uğraşan ve bu baskı tekniklerini bilenler ülkelerinde matbaalar kurarak kitapların basımı ve çoğaltılması işlemini de başarıyla yürütmüşlerdir. Osmanlı imparatorluğu yükselme devrinde İslam dünyasından matbaanın alınması ile 1493 yılında ilk matbaayı oluşturmuş ve kullanmaya başlamıştır. Matbaa işleminde baskı yapılmadan öncesi ve sonrası hazırlıklarda yapılarak baskı işlemine giriliyor. Öncelikle baskının türü ve kağıdın uygunluğu ayarlanıyor ve baskı ona göre başlıyor.

Yorumlar kapatıldı.