GC TASARIM BASKI

 

GC TASARIM Baskı , kağıt ve Pvc üzerine baskılı tüm matbaa ve promosyon ürünlerinin ofset üretimini yapan, BLOKNOT , KATALOG , dergi , kitap ve KARTON ÇANTA konusunda uzmanlaşmış, son yılların önde gelen matbaa firmasıdır.

 

Amerikan Servis ve Ürün kutularınız gibi ürünlerde taklit edilmesi zor baskılarınızı titizlikle üreten, kitap ve dergi gibi çok sayfalı ürünlerinizde uygun fiyatlı kaliteli ürünler sunan bir matbaa firmasıdır.

Fatura Basımı

Fatura basımını tanımlayabilmek için ilk öncelikle fatura nedir? Bunun tanımını yapmak gerekmektedir. Fatura satılan mal ve yapılan iş karşılığında müşterinin borçlandığı tutarı göstermek üzere malı satan veya işi yapan tacir tarafından müşteriye verilen ticari belge olarak tanımlanmaktadır. Fatura da bulunması gereken bilgiler ve faturanın düzenlenmesinde dikkat edilcek hususlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra faturalar kapalı ve açık olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Basımı yapılacak faturada aşağıdaki hususların muhakkak yer alması gerekmektedir.

 

faturabasımı

Faturada faturanın düzenleme tarihi, seri ve zincirleme sıra numarası, faturayı düzenleyenin adı, soyadı varsa ticaret unvanı, iş adresi, bağlı olduğu vergi dairesi ve hesap numarası, müşterinin adı, soyadı, ticaret unvanı, adresi varsa vergi dairesi ve vergi numarası satılan malın veya yapılan işin nevi, miktarı, fiyatı ve tutarı olarak bilinmektedir. Fatura basımı müşterinin isteğine bağlı olarak istenilen ölçülerde yapılabilmektedir. Kopya sayısı müşteri talebine ve ihtiyacına göre arttırılabilmektedir. Resmi evrak, İrsaliye, zarf, kurumsal kimlik, irsaliyeli  fatura, tahsilat makbuzu, kaşe gibi özel olan işlemlerinizi Gc Tasarım olarak yapmaktayız. Fatura’da Maliye Bakanlığının belirttiği bazı şartlar dışında renkler ve tasarımda taleplerinize göre değişiklikler de yapılabilmektedir.
Fatura basımı ve resmi belgeler sadece özel matbaalar tarafından basılmaktadır. Resmi evrak bastırmak isteyen mükelleflerin, anlaşmalı matbaalara gitmeleri gerekmektedir.

Fatura basımı için şirketler için ayrı sahış firmaları için ayrı belgeler gerekmektedir. Faturaların basılabilmesi için bu gerekli belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir. Bu belgeler kısaca anlatılacak olursa yani resmi evrak bastırmak isteyen kişilerin, vergi levhası fotokopisi, şahıs firması ise nüfus cüzdan fotokopisi, tüzel kişiliğe ait şirket ise imza fotokopisini matbaaya göstermeleri gerekmektedir. Bu evrakları faks veya e-mail yoluyla gönderebilmekde mümkün. Bireylere bu konuda pek çok kolaylık sağlayan bu matbaalara internet ortamından rahatça ulaşabilmek ve güvenilir şekilde basımlarınızı yaptırmanızda mümkündür

Yorumlar kapatıldı.