GC TASARIM BASKI

 

GC TASARIM Baskı , kağıt ve Pvc üzerine baskılı tüm matbaa ve promosyon ürünlerinin ofset üretimini yapan, BLOKNOT , KATALOG , dergi , kitap ve KARTON ÇANTA konusunda uzmanlaşmış, son yılların önde gelen matbaa firmasıdır.

 

Amerikan Servis ve Ürün kutularınız gibi ürünlerde taklit edilmesi zor baskılarınızı titizlikle üreten, kitap ve dergi gibi çok sayfalı ürünlerinizde uygun fiyatlı kaliteli ürünler sunan bir matbaa firmasıdır.

Mıknatıslı Magnet

Günümüzde mıknatısların ve magenetlerin ayrı ayrı pek çok olanağı bulunmakta ve bireylerin kullanımına sunulmaktadır. Mıknatıslı magnet ise bunlardan biridir. Öncelikle magnetde diğer anlamıyla mıknatıs anlamına gelmekte ve mıknatıs özelliği taşımaktadır.

Peki mıknatıs nedir? Mıknatıs demir ve nikel`i çekip taşıyabilen çubuğa verilen ad olarak tanımlanmaktadır. Bu şekilde demir parçalarını çeken mıknatıs manyetik alan üreten nesne veya malzemeye denilmektedir. Bu tabii mıknatısların yanında, bir çelik parçasını bir mıknatıs taşına ya da çelik bir mıknatıs çubuğa sürtmek suretiyle ve elektrik yoluyla geçici mıknatıslık da elde edilebilir.

magnet baskı

magnet baskı fiyatları

Mıknatıslar her şekil ve boyutta olabilir. Günümüzde mıknatısların çok değişik kullanım alanları vardır. Buzdolabının kapağının kapanmasını mıknatıs sağlamaktadır. Radyo, televizyon, bilgisayar gibi elektronik cihazların yapımında mıknatıs kullanılmaktadır. Cep telefonu, elektrik motorları, kapı zilleri mıknatısla çalışmaktadır. Ağır cisimlerin kaldırılmasında güçlü mıknatıslar kullanılmaktadır. Çöplerin içindeki bazı metal maddeler, mıknatıs kullanılarak ayrılma işlemi yapılmaktadır. Görüldüğü gibi mıknatıs aslında hayatı kolaylaştıran bir madde olarak nitelendirmek mümkün. Ancak mıknatısların bazen zararı da olabilmektedir.
Mıknatıslar bazı elektronik donanımlı araçları etkilemekte ve onların bozulmasına neden olmaktadır. Bu nedenle bankamatik ve telefon kartları mıknatıs bulunmamaktadır.

Magnetlerde tıpkı mıknatıslar gibi buzdolapları üzerinde gerek süs eşyası, gerekse de promosyon malzemesi olarak yaygınlık kazanmasıyla birlikte tabaka magnet olarak adlandırılan ve matbaa tarafından kullanılan levha mıknatıslar giderek kullanma sıklığı kazanmaktadır. Ürünü bireylerinde beğenmesi ile birlikte magnetlerde kullanım noktaları gelişti ve kullanım alanı giderek yaygınlık kazandı. Magnet kullanım alanları örneğin; buzdolabı magneti, araç magneti, manyetik tabela, fotoğraf,pusula, kasetler, bilgisayarların içindeki diskler ve hard diskler, kredi kartları, televizyon ve bilgisayar monitörleri, kapı zili, hoparlör ve mikrofonlar, elektrikli motor ve jeneratörler, transformatörlerde öne çıkmaktadır.

Yorumlar kapatıldı.