GC TASARIM BASKI

 

GC TASARIM Baskı , kağıt ve Pvc üzerine baskılı tüm matbaa ve promosyon ürünlerinin ofset üretimini yapan, BLOKNOT , KATALOG , dergi , kitap ve KARTON ÇANTA konusunda uzmanlaşmış, son yılların önde gelen matbaa firmasıdır.

 

Amerikan Servis ve Ürün kutularınız gibi ürünlerde taklit edilmesi zor baskılarınızı titizlikle üreten, kitap ve dergi gibi çok sayfalı ürünlerinizde uygun fiyatlı kaliteli ürünler sunan bir matbaa firmasıdır.

Okul Dergisi Basımı

Okul Dergi Basımı
 

Okul Dergi Basımı Nedir ?

 
Okul Dergisi, öğrencilerin eğitim dönemi içerisinde yaptığı faaliyetler, sosyal aktiviteler, eğlenceli aktiviteler ve okulun, yönetim kadrosunun, öğretmenlerin, sınıfların hakkında birtakım bilgilerin içerisinde bulundurduğu anı kitabıdır. Okul dergisini matbaalarda yaptırabilirsiniz.

 

Okul Dergisi Nasıl Hazırlanır ?

 
Okul dergisi hazırlama, son dönemlerde popülerliğini kazanmıştır. Bunun getirisi ile okulların genellikle tercih ettiği bir dergi basımı türüdür. Okul dergisinin içerisinde yönetim kadrosu, öğretmenler, okula dair görseller ve öğrencilere dair bilgiler yer almaktadır. Okul dergisinin kaç sayfa olacağı, ön kapak ve arka kapak özellikleri, derginin sayfa içerikleri ve kağıdın gramajı nasıl olacağını belirlemek okul dergisi isteyen okulun ve yönetimin bütçesine göre belirlenir.

 

Okul Dergisi Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
– İlk olarak okul dergisi bastırmak için bir matbaa ile anlaşmanız gerekmektedir.

– Hazırlayacağınız okul dergisine isim belirlemeniz gerekir. İstediğin okul dergisinin ismi okulunuzun ismi ile aynı olmalıdır.

Ucuz okul dergisi basımı yapmaya dikkat edin

– Okul dergisi güzel ve farklı olmasını istiyorsanız yaratıcı olmanız gerekir. Çünkü diğer okullarla aynı okul dergisine sahip olmak bazı kişilere, öğrencilere, velilere rahatsızlık verebilir. Eğer okul yönetimin bütçesi var ise ve istediği okul dergisinin farklı olmasını istiyorsa iyi bir grafiker tutarak aklınızdaki çalışmayı gerçekleştirebilirsiniz.

– Okul dergisini hangi amaçla kullanacağınız konusunda karar vermek

Kaliteli okul dergisi basımı yapmaya dikkat edin

– Okul dergisi hazırlarken hiçbir şekilde özgün olmayan yazı ve görsel paylaşmayınız. Aksi halde kendisini ilgilendiren bazı firma veya şirketler yüzünden kendinizi yasal sürecin içerisinde bulabilirsiniz. Bu yüzden yazılar ve görseller size özgün olmak zorundadır. Eğer bir şirketin veya firmanın kendisine ait olan yazıyı kendi derginizde yazmak isterseniz o firmaların veya şirketlerin izinini almanız gerekir.

– Okul dergisi basımı fiyatı düşük ve uygun olmadır. Bu yüzden uygun fiyata ve kaliteli okul dergisi yaptırmak için GC TASARIM’a ulaşabilirsiniz.

 

Okul Dergisi Basım Maliyetini Etkileyen Faktörler

 
Sayfa Sayısı:

Okul dergisi basım fiyatını belirleyen en önemli kriter sayfa sayısıdır. Dergi tasarımına geçtiğiniz zaman derginin içerisinde görmek istediğiniz içerikler aklınızda olan sayfa sayısını aşabilir veya az gelebilir bu yüzden bu durumları garantiye almak için GC TASARIM matbaa ile görüşmelisiniz.

 

Sayfa ve Kapak Gramajı:

 
Okul dergisi maliyetini sayfa sayısından sonra etkileyen kriterlerden biride sayfa ve kapak gramajıdır. Dergi maliyetini ucuz ve kaliteli tutmak için 80-90gr 1. Hamurdan baskı yapılması idealdir.

 

Adet ve Boyut:

 
Okul dergisini fiyatını etkileyen bir diğer kriter ise kağıdın adeti ve boyutudur. Matbaalarda kağıdın adeti ve boyutu arttıkça birim fiyatı düşer. Bu yüzden istediğin okul dergisinin sayfa adedini ve sayfa boyutunu önceden belirlemek çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir